„SŁAWOMIR WOJTULEWSKI – DOKTOR SPORTU” / zaproszenie

„SŁAWOMIR WOJTULEWSKI – DOKTOR SPORTU” / zaproszenie
Już 4 grudnia 2018 roku o godzinie 17.00 w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku–Białej odbędzie się kolejna, VI konferencja z cyklu „Niezapomniani…” pt. „Sławomir Wojtulewski – Doktor Sportu”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału oraz wysłuchania wspomnień, a wspominać będą między innymi: Piotr Wysocki, Ryszard Radwan, Bogdan Dubiel, Marian Kasprzyk, Wiktor Krebok, Tadeusz Pilarz i wielu innych których los zetknął z doktorem Sławomirem Wojtulewskim. Konferencję poprowadzi znany szeroko dziennikarz Tadeusz Paluch.

SŁAWOMIR WOJTULEWSKI – absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku (wydział lekarski, 1968). Po studiach przeniósł się na Podbeskidzie. Od początku kariery zawodowej pracował w szpitalach i placówkach służby zdrowia w Bielsku-Białej i Szczyrku. Pod koniec lat 70. wyjechał do Australii, gdzie ukończył studia z zakresu ziołolecznictwa na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Sydney. Od 1979 roku prowadził w Bielsku-Białej gabinet ziołolecznictwa.

W latach 70. klubowy lekarz i działacz sekcji bokserskiej BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. Na początku lat 90. działacz piłkarskiej Jagiellonii Białystok. Potem przez kilka lat wiceprzewodniczący sekcji siatkówki kobiet BKS Stal Bielsko-Biała. Prezes klubu piłkarskiego oldbojów „Bielskie Orły”, skupiającego dawne gwiazdy beskidzkiego futbolu. W 1999 roku otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego, przyznany przez kapitułę Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Wyróżniony przez prezydenta Bielska-Białej za popularyzację idei olimpijskich. Przewodniczący Rady Sportu przy
prezydencie Bielska-Białej. Od maja 2015 roku do śmierci był szefem Beskidzkiej Rady
Olimpijskiej.

Od 1991 publikował sportowe felietony na łamach „Kuriera Porannego” w Białymstoku. Następnie felietonista portali internetowych Sportowe Podlasie, BeskidSport i Sportowe Beskidy, a od 2015 Beskidzka24. Wiele z tych tekstów publicystycznych znalazło się w jego książkach.